Magiczny Kraków

WTOREK

Wycieczka organizowana w terminie 25.06.2023- 30.09.2023! 

Cena: od 95zł/os!

Wyjazd z Zakopanego, ul. Kościuszki 19a o godz. 8:00.
Powrót do Zakopanego ok. godz. 19:30.

kazimierz2


PROGRAM WYCIECZKI :

• 8.00 wyjazd z Zakopanego;
• Kopiec Kraka – piękna panorama na Stare Miasto z najstarszego kopca w Krakowie;
• spacer z przewodnikiem przez dzielnicę Kazimierz: ul. Szeroka z synagogami, ul. Józefa, Skałka z Kościołem o. Paulinów;
• Wzgórze Wawelskie: czas wolny, zwiedzanie Katedry Wawelskiej z Kryptami Królewskimi i Dzwonem Zygmunta;
• przejście Drogą Królewską na Rynek Główny: Sukiennice, Ratusz, Kościół Mariacki;
• czas wolny na Rynku Głównym ok. 2 godziny.
• Planowany powrót do Zakopanego ok. godz. 19.30.


OPIS ATRAKCJI :

Magiczny Kraków

Kraków to miasto o ponad tysiącletniej historii, wysokich walorach kulturowych i pięknej architekturze. Przyciąga bogactwem kultury, niesamowitą atmosferą i obfitością zabytków. Podczas tej wycieczki zobaczymy Kopiec Kraka, Stare Miasto, Wzgórze Wawelskie, które wraz najważniejszymi zabytkami Kazimierza zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Dzielnica Kazimierz

Słynna dzielnica żydowska jest miejscem o niepowtarzalnej atmosferze. Krakowski Kazimierz został utworzony przez samego króla Kazimierza Wielkiego w XIV wieku. Przez wiele stuleci był osobnym miastem królewskim, ważnym dla historii Polski. W XX wieku został nieco zaniedbany, ale potem rozkwitł na nowo i przyciąga swoim niezwykłym pięknem coraz więcej osób. Przez wiele wieków Kazimierz był miejscem współistnienia i przenikania się kultury żydowskiej i chrześcijańskiej. Współcześnie jest to tętniąca życiem kulturalnym i artystycznym dzielnica przyciągająca tych, którzy pragną poczuć ducha krakowskiej bohemy. Przytulne kafejki i restauracje, galerie i antykwariaty, brukowane uliczki oraz zabytki kultury żydowskiej tworzą urokliwą atmosferę, której nie sposób się oprzeć. Pod względem ilości odwiedzających Kazimierz konkuruje już nawet ze Starym Miastem i zdaje się też, że wygrał z nim jeśli chodzi o ilość kawiarni, klubów i restauracji. Kazimierz jest dzielnicą wyjątkowo piękną i wartą odwiedzenia!


Droga Królewska

Obecnie jest to najbardziej atrakcyjna trasa turystyczna w Krakowie. Wiedzie od Bazyliki św. Floriana, przez plac Jana Matejki, obok Barbakanu, przez Bramę i ulicę Floriańską, Rynek Główny, ulicę Grodzką, Senacką i Kanoniczą na Wzgórze Wawelskie. Tędy wjeżdżały do Krakowa i na Wawel orszaki królewskie wracające ze zwycięskich pól bitewnych, posłowie innych państw składający hołd królowi i biskupi krakowscy udający się na ingres do katedry. Spacerując dziś Drogą Królewską, ok. 2,5 km długa, spotykamy kilkadziesiąt najważniejszych w Krakowie zabytkowych budowli i pomników kultury polskiej. Każdy przyjeżdżający do dawnej stolicy Polski pragnie przede wszystkim zobaczyć Zamek Królewski i katedrę na Wawelu, Kościół Mariacki, Sukiennice - usytuowane na największym średniowiecznym Rynku Europy, oraz pozostałości murów obronnych z Bramą Floriańską i Barbakanem. Wszystkie te pamiątki dziedzictwa kulturowego zobaczyć można idąc właśnie Drogą Królewską, dlatego w okresie wakacji panuje tutaj nieustający ruch a niezwykła atmosfera Rynku sprawia, że podziwiających przepięknie oświetlone zabytki turystów można tu spotkać nawet o późnych godzinach nocnych.

Kopiec Kraka

Kopiec Kraka, czy też Krakusa położony jest na wysokości 271 merów n.p.m., 2400 metrów od Wawelu. O wielkiej wadze Kopca świadczy fakt, że okna Sali Poselskiej w wawelskim zamku umiejscowione są tak, aby królowie podejmując najważniejsze decyzje mogli widzieć przed sobą Kopiec, przypominający im o wielkości zasług ich poprzednika.

Według Jana Długosza kopiec wznieśli synowie księcia Kraka „zgodnie ze specjalnym pouczeniem za życia ojca, sztucznie i przemyślnie nadsypując piaskiem, by sam szczyt góry, na którym go złożono, panował nad wszystkimi dokoła wzniesieniami." Jest to najstarszy kopiec Krakowa i największy prehistoryczny kopiec w Polsce.

Cena: 105zł/99zł*/95zł**

*młodzież szkolna, studenci, emeryci,  
** dzieci do lat 14.


Cena zawiera: 
•  przejazd komfortowym autokarem,

•  opiekę pilota,
•  przewodnika po Krakowie,
•  zestaw audio guide.

Dodatkowo płatne: 
•  Katedra Wawelska: 22zł dorośli, 15 zł dzieci, młodzież szkolna, studenci, nauczyciele, renciści, emeryci.
Ulgi przysługują osobom, które posiadają odpowiednie legitymacje.


66811930_441698323052243_7155327622925254656_o
kopiec_krakusabis

Zobacz na mapie lokalizację miejsca wycieczki.


W zwiazku z remontem w Zamku Spiskim do zwiedzania udostępnione są tylko dziedziniec górny i środkowy bez możliwości wejścia na
Infolinia: 609 040 040 
691 133 678
pn-pt: 9.00 - 17.00
Napisz do nas: turystyka@majerbus.pl