Krynica Zdrój - polska ścieżka w koronach drzew

PIĄTEK

Wycieczka organizowana w terminie 25.06.2023- 15.09.2023! 

Cena od 95zł!

Wyjazd z Zakopanego, ul. Kościuszki 19a o godz. 8:30.

Powrót do Zakopanego ok. godz. 19:30.

krynica_zdrj

PROGRAM WYCIECZKI:
• 8:30 Wyjazd z Zakopanego;
• zwiedzanie cerkwi UNESCO w Powroźniku,
• Krynica-Zdrój: spacer po uzdrowisku, czas wolny na głównym deptaku uzdrowiskowym,
• wieża widokowa w koronach drzew - Słotwiny Arena,
• przejazd urokliwą doliną rzeki Poprad,
• Planowany powrót do Zakopanego ok. godz. 19.30.

Cerkiew w Powroźniku
Cerkiew parafialna greckokatolicka św. Jakuba Młodszego w Powroźniku (obecnie kościół parafialny rzymskokatolicki) zbudowana została w 1600 r., jest więc najstarszą cerkwią w polskich Karpatach. Układ wnętrza jest trójdzielny o kwadratowych pomieszczeniach. Ściany zakrystii pokrywa cenna polichromia figuralna z 1607 r. Bogate wyposażenie świątyni stanowią m.in. ikonostas z lat 1743–44, obecnie częściowo rozmontowany, barokowy ołtarz boczny z XVIII w. z obrazem Chrystusa u Słupa, oraz wiele cennych ikon np. Sąd Ostateczny z 1623 roku. Obiekt w 2013r. został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO.

Krynica-Zdrój
Krynica-Zdrój jest jednym z najbardziej znanych polskich kurortów, często określana mianem „Perły Polskich Uzdrowisk”. Położona jest w Beskidzie Sądeckim na wysokości 560-620 m n.p.m. w malowniczych dolinach Kryniczanki i jej dopływów, Krynicę-Zdrój otaczają wzgórza Góry Parkowej i pasmo Jaworzyny Krynickiej.
Miejscowość słynie nie tylko z wód zdrojowych, ale i Deptaku Spacerowego, Góry Parkowej, Nikifora, Kiepury, czy też Kolei Gondolowej na Jaworzynę. Jest znana jako miejsce, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością, wypoczynek ze sportem, a przyjemność ze zdrowiem.
Wyjątkowa atmosfera Perły Polskich Uzdrowisk przyciąga turystów, melomanów, artystów oraz amatorów małopolskiej kuchni.

Wieża widokowa w koronach drzew
Jest to pierwsza w Polsce tego typu budowla. Wieża widokowa ma wysokość prawie 50 metrów (niczym 17 piętrowy wieżowiec). Powstała z drewna akacjowego, a dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów fantastycznie wkomponowała się w otoczenie miejscowych lasów jodłowo-bukowo-świerkowych. Wędrując coraz wyżej i wyżej, z poziomu pni, wspinać się będziemy, aż po korony drzew. Spacer pozwoli nam dostrzec z bliska życie, które toczy się na nieznanym nam poziomie przyrody, usłyszymy też dźwięki lasu, które z reguły docierały do nas z daleka, a teraz będziemy ich bezpośrednimi odbiorcami. 1030 metrów długości czyni ścieżkę w koronach drzew najdłuższą w Polsce. Na trasie przejścia znajduje się 15 tablic i instalacji ścieżki edukacyjnej, która to przybliża zasoby przyrodnicze i kulturowe Krynicy i okolic.

Cena: 105/99*/95**zł
*ulgowy (student, uczeń, emeryt),
**dziecko do 14 roku życia

Cena zawiera:
• Opiekę wykwalifikowanego pilota;
• Przejazd komfortowym autokarem.

Opcjonalnie płatne:
• Wieża widokowa w koronach drzew (wejście na wieżę widokową + wjazd i zjazd koleją krzesełkową): 99 zł normalny, 85 zł ulgowy dzieci do 12 lat/seniorzy 65+

Warunki:
• Odwołanie imprezy z powodu braku odpowiedniej ilości uczestników może nastąpić najpóźniej na 1 dzień przed rozpoczęciem imprezy do godziny 19.00.
• Organizator nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu.

• Kolejność zwiedzania może ulec zmianie

                                                                krynica_zdroj

                                                                 1

 

Infolinia: 609 040 040 
691 133 678
pn-pt: 9.00 - 17.00
Napisz do nas: turystyka@majerbus.pl