Wiedeń

ŚRODA

220zł/210zł*/200zł**
Wyjazd z Zakopanego, ul. Kościuszki 19a o godz. 4:00.

Powrót do Zakopanego ok. godz. 24:00.

Wiedeń


PROGRAM WYCIECZKI :

 • 04.00 wyjazd z Zakopanego;
 • Przyjazd do Wiednia ok. 10:00;
 • Spotkanie z przewodnikiem, przejazd Ringiem, przy którym mieszczą się najważniejsze zabytki miasta,  Dom Hundertwassera;
 • Spacer po centrum z przewodnikiem przez Plac Karola, Hofburg, Kohlmarkt i Graben do Katedry Św. Szczepana;
 • Czas wolny w centrum (ok. 1,5h);
 • Przejazd do Pałacu i ogrodów Schönbrunn (ok. 1,5h);
 • Przejazd na wzgórze Kahlenberg;
 • Planowany powrót do Zakopanego ok. 00.00.

OPIS ATRAKCJI:

Położona nad Dunajem stolica Austrii przyciąga wielkim bogactwem wielowiekowej historii, kultury i tradycji. Historyczne centrum miasta, pełne zabytków ze wszystkich epok historycznych zostało w 2001 roku wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ze względu na bogactwo atrakcji Wiedeń należy do najchętniej odwiedzanych miast Europy. Pod koniec XVIII wieku tworzyli tu najsłynniejsi kompozytorzy nie tylko tamtych czasów, czego dowodem jest określenie klasycy wiedeńscy, są tak wspólnie określani Józef Haydn, Wolfgang Amadeusz Mozart i Ludwig van Beethoven.

Centrum

Ring jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych ulic Wiednia. Przy niej mieszczą się najważniejsze zabytki austriackiej stolicy. Ring jak pierścień otacza całe historyczne centrum. Aleja została bowiem wybudowana na miejscu dawnych murów miejskich, które wyburzono w XIX wieku. Chociaż w zasadzie celem powstania Ringstrasse było uniemożliwienie poddanym buntu przeciwko władzy, okazało się, że nowa ulica to elegancki bulwar oddany w pełni do użytku mieszkańcom Wiednia. Stanęły tu najpiękniejsze pałace w całym mieście oraz wiele budynków użyteczności publicznej. Jedną z pierwszych atrakcji, jaką zobaczymy po przejechaniu Ringiem jest Dom Hundertwassera – nietypowa kamienica wyróżniająca się ciekawymi barwami oraz nieregularnymi kształtami, zbudowana przez słynnego architekta o tymże właśnie imieniu. Kiedy już skończymy podziwiać to fikuśne dzieło ówczesnej architektury czeka nas zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Tutaj mamy okazję zwiedzić i wysłuchać ciekawostek na temat reprezentacyjnego Placu Karola czy Hofburgu, który to uważany jest z najważniejszy obiekt zabytkowy we Wiedniu. Jest to dawna siedziba rodu Habsburgów, mająca juz około 700 lat. Obiekt  jest imponujący, a jego powierzchnia przekracza 240 tysięcy m2. Posiada on aż 19 dziedzińców, 50 klatek schodowych, 2600 pokoi oraz muzeów, kaplic, ogrodów, bibliotek i innych pomieszczeń. Kolejne atrakcje, które czekają w centrum austriackiej stolicy to Kohlmarkt, Graben oraz Katedra Św. Szczepana.

Pałac i ogrody Schönbrunn

Letnia rezydencja cesarzowej Sisi to najpopularniejsza atrakcja miasta. Nazywany "wiedeńskim Wersalem" zachwyca reprezentacyjnym gmachem, inspirowanym posiadłością Ludwika XIV. Służył członkom dynastii Habsburgów i ich znamienitym gościom. Obecnie udostępniony zwiedzającym pełni rolę jednego z najważniejszych austriackich zabytków - został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Charakteryzuje go wyjątkowe bogactwo dekoracji architektonicznych, malowideł ściennych, złoceń oraz przepięknych mozaikowych podłóg. Przy pałacu funkcjonuje również ogród zoologiczny i palmiarnia. Schönbrunn to również kompleks parkowy w stylu francuskim z labiryntem wykonanym z bukszpanu.

Wzgórze Kahlenberg

Wiedeński Kahlenberg jest wzgórzem położonym na wysokości 484 metrów n.p.m. na terenie Lasu Wiedeńskiego. Miejsce to odegrało ważną rolę w XVII w. za sprawą Odsieczy Wiedeńskiej w 1683r. Obecnie jest to sanktuarium Jana III Sobieskiego, który wybawił Wiedeń oraz całą Europę przed groźbą najazdu tureckiego. Kahlenberg stanowi nieodzowny element wycieczek do Wiednia. Ich uczestnicy zwiedzają obiekty sakralne, oglądają tablice pamiątkowe ku czci Jana II Sobieskiego i polskiego papieża Jana Pawła II. Ze wzgórza rozpościera się piękny widok na Wiedeń i przepływającą przezeń rzekę Dunaj.Cena: 220zł/210zł*/200zł**
*młodzież szkolna, studenci, emeryci za okazaniem legitymacji. 
**dzieci do 14 r.ż.


Cena zawiera:
 • Opiekę wykwalifikowanego pilota oraz przewodnika,
 • Transport komfortowym autokarem,
 • Ubezpieczenie KL i NNW,
 • Lunch pakiet: sandwicz + woda 0.5l
Dodatkowo płatne:
 • Pałac Schonbrunn: 14,20€ dorośli; 10,50€ dzieci i młodzież 6-18 lat, 13,20€ studenci (na podstawie kart: Euro26, ISIC, ITIC), osoby niepełnosprawne; bezpłatnie dzieci do 6 lat.
 • Katedra św. Szczepana: 5,50€.
 • Obiad ok. 12€.
Warunki:
 • Organizator nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu.
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Odwołanie imprezy z powodu braku odpowiedniej ilości uczestników, może nastąpić najpóźniej na 1 dzień przed rozpoczęciem imprezy do godziny 19.00.
 • Wymagany ważny paszport lub dowód osobisty dla każdego uczestnika wycieczki bez względu na wiek.
Wiedeń
Wiedeń

Zobacz na mapie lokalizację miejsca wycieczki.

Infolinia: 609 040 040 
691 133 678
pn-pt: 9.00 - 19.00
Napisz do nas: turystyka@majerbus.pl