Kraków - Kazimierz

ŚRODA

Cena: 85zł/80zł*/75zł**

*młodzież szkolna, studenci, emeryci,  
** dzieci do lat 14

Wyjazd z Zakopanego, ul. Kościuszki 19a o godz. 8:00.

Powrót do Zakopanego ok. godz. 19:30.

kazimierz2


PROGRAM WYCIECZKI :

•    8:00 Wyjazd z Zakopanego.
•    Kazimierz: zwiedzanie z przewodnikiem: Skałka i kościół o. Paulinów,  Plac Wolnica, ul. Szeroka z synagogami, Plac Nowy.
•    Kraków: przejście Trasą Królewską biegnącą od Barbakanu poprzez Rynek na Wawel.
•    Czas wolny.

•    Planowany powrót do Zakopanego ok. godz. 19.30.

Cena zawiera: transport, opiekę pilota, opiekę przewodnika.
Dodatkowo płatne: Muzeum katedralne: 12 zł normalny, 7 zł ulgowy; Synagoga: 10 zł normalny, 5 zł ulgowyOPIS ATRAKCJI :

Kraków z Kazimierzem
Kraków to miasto o ponad tysiącletniej historii, wysokich walorach kulturowych i pięknej architekturze. Przyciąga bogactwem kultury, niesamowitą atmosferą i obfitością zabytków. Podczas tej wycieczki zobaczymy  Stare Miasto, Wzgórze Wawelskie, które wraz najważniejszymi zabytkami Kazimierza zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Kazimierz
Słynna dzielnica żydowska jest miejscem o niepowtarzalnej atmosferze. Krakowski Kazimierz został utworzony przez samego króla Kazimierza Wielkiego w XIV wieku. Przez wiele stuleci był osobnym miastem królewskim, ważnym dla historii Polski. W XX wieku został nieco zaniedbany, ale potem rozkwitł na nowo i przyciąga swoim niezwykłym pięknem coraz więcej osób. Przez wiele wieków Kazimierz był miejscem współistnienia i przenikania się kultury żydowskiej i chrześcijańskiej. Współcześnie jest to tętniąca życiem kulturalnym i artystycznym dzielnica przyciągająca tych, którzy pragną poczuć ducha krakowskiej bohemy. Przytulne kafejki i restauracje, galerie i antykwariaty, brukowane uliczki oraz zabytki kultury żydowskiej tworzą urokliwą atmosferę, której nie sposób się oprzeć. Pod względem ilości odwiedzających Kazimierz konkuruje już nawet ze Starym Miastem i zdaje się też, że wygrał z nim jeśli chodzi o ilość kawiarni, klubów i restauracji. Kazimierz jest dzielnicą wyjątkowo piękną i wartą odwiedzenia!

Droga Królewska

To dziś najbardziej atrakcyjna trasa turystyczna w Krakowie, wiodąca od bazyliki Ew. Floriana na placu Jana Matejki, obok Barbakanu, przez Bramę i ulicę Floriańską, Rynek Główny, ulicę Grodzką, Senacką i Kanoniczą na Wzgórze Wawelskie. Tędy wjeżdżały do Krakowa i na Wawel orszaki królewskie wracające ze zwycięskich pól bitewnych, posłowie innych państw składający hołd królowi i biskupi krakowscy udający się na ingres do katedry. Spacerując dziś Drogą Królewską, ok. 2,5 km długa, spotykamy kilkadziesiąt najważniejszych w Krakowie zabytkowych budowli i pomników kultury polskiej. Każdy przyjeżdżający do dawnej stolicy Polski pragnie przede wszystkim zobaczyć Zamek Królewski i katedrę na Wawelu, Kościół Mariacki, Sukiennice - usytuowane na największym średniowiecznym Rynku Europy, oraz pozostałości murów obronnych z Bramą Floriańską i Barbakanem. Wszystkie te pamiątki dziedzictwa kulturowego zobaczyć można idąc właśnie Drogą Królewską, dlatego w okresie wakacji panuje tutaj nieustający ruch a niezwykła atmosfera Rynku sprawia, że podziwiających przepięknie oświetlone zabytki turystów można tu spotkać nawet o późnych godzinach nocnych.

 Kraków
kazimierz_small

Zobacz na mapie lokalizację miejsca wycieczki.

Jim Kelly Youth Jersey
Infolinia: 609 040 040 
691 133 678
pn-pt: 9.00 - 19.00
Napisz do nas: turystyka@majerbus.pl