Ścieżka w koronach drzew

PONIEDZIAŁEK

70zł/65zł*/60**
*młodzież szkolna, studenci, emeryci,
**dzieci do lat 14
+ bilety wstępu w euro
Wyjazd z Zakopanego, ul. Kościuszki 19a o godz. 8:00.

Powrót do Zakopanego ok. godz. 17:30.

sciezka_w_koronach_drzew4


PROGRAM WYCIECZKI:

  • Wyjazd z Zakopanego o godz. 8:00;
  • Spacer po kładce widokowej w Bachledovej Dolinie, ;
  • Czas wolny;
  • Przejazd do Starej Lubovli: zwiedzanie zamku oraz skansenu;
  • Czas wolny;
  • Powrót do Zakopanego ok. godz. 17:30.
Cena zawiera: transport, ubezpieczenie, opiekę pilota.
Dodatkowo płatne:  Zamek + skansen: 6€- osoba dorosła, 4,5€- emeryci 60+, 3€- studenci/dzieci 6-19 lat; Ścieżka w koronach drzew: 9€- dorośli, 7€- dzieci 3-14 lat/emeryci 65+, GRATIS- dzieci do 3 lat, Wyjazd wyciągiem: 9€.


OPIS ATRAKCJI:

Ścieżka w koronach drzew

Ścieżka w koronach drzew znajduje się w samym sercu pięknego lasu Doliny Bachledzkiej w miejscowości Zdiar. Spacerując nią mamy okazję zapoznać się z miejscową florą i fauną oraz podziwiać przepiękną panoramę Tatr Bielskich i Pienińskiego Parku Narodowego.

BACHLEDKA

Ścieżka usytuowana jest na grzbiecie Magury Spiskiej. Jej łączna długość wynosi 1 234 metry. Trasa poprowadzona jest spiralnie nad koronami drzew. Najwyższy punkt na szlaku wynosi 24m i kończy się wieżą widokową o wysokości 32m. Z niej roztacza się imponujący widok na Tatry Bielskie, Zamagórze oraz Pieniny. W dół można zjechać najdłuższą na Słowacji suchą zjeżdżalnią o długości 67 metrów.

Ścieżka jest atrakcją turystyczną, która spodoba się zarówno miłośnikom drzew, gór, oraz tym, którzy potrzebują dawki adrenaliny. Na Ścieżce w Koronach Drzew są bowiem rozmieszczone tzw. punkty adrenaliny, czyli fragmenty ścieżki z pewnymi utrudnieniami (można je oczywiście ominąć normalną ścieżką). Przeszkody nie są ciężkie, mają raczej uatrakcyjnić spacer z dziećmi. Na trasie znajdują się ponadto przystanki dydaktyczne, gdzie można zapoznać się z miejscową florą oraz fauną. Dzięki przystosowanej trasie atrakcja dostosowana jest również dla osób niepełnosprawnych oraz wózków dziecięcych.

Zamek w Starej Lubowli

Zamek został zbudowany na przełomie XIII i XIV wieku na polecenie węgierskiego króla Andrzeja III. Miał za zadanie strzec szlaków handlowych wiodących do Rzeczypospolitej. W 1412 roku trafił w Polskie ręce w ramach zastawu spiskiego. Podczas potopu szwedzkiego przechowywano w nim polskie klejnoty koronacyjne. Dzisiaj, w kaplicy zamku, wystawione są ich repliki - korona, jabłko, godło i płaszcz koronacyjny. Po pożarze w 1553 roku zamek został przebudowany w stylu renesansowym, później barokowym. Po II wojnie światowej zrujnowaną twierdzę przejęło państwo Czechosłowackie, a w 1966 roku, dzięki staraniom Andreja Čepiššáka, otwarto tu muzeum.

Skansen w Starej Lubowli

U podnóży zamku znajduje się Muzeum Architektury Ludowej. Jest tu prezentowanych 25 budynków przeniesionych z okolicznych miejscowości. Większość to drewniane budynki mieszkalne lub zabudowania gospodarskie, ale jest też młyn wodny czy kuźnia. Pochodzą głównie z początku XX wieku. Największym eksponowanym obiektem jest drewniana cerkiew greckokatolicka, którą zbudowano w 1833 roku. Wewnątrz niej znajdują się ikony z XVII i XVIII wieku. Praktycznie do wszystkich budynków w skansenie można zajrzeć, a wystrój wewnątrz nawiązuje do tego, jak dawniej mieszkano i pracowano. Jest tu więc szkoła, warsztat stolarski, obory, stajnie. Na terenie skansenu znajduje się również gospodarstwo z wiejskimi zwierzętami. Ciekawostką jest też kącik przeznaczony dla najmłodszych z drewnianymi zabawkami dla dzieciaków.


koronach_drzew1
koronach_drzew2

Zobacz na mapie lokalizację miejsca wycieczki.

Jim Kelly Youth Jersey
Infolinia: 609 040 040 
691 133 678
pn-pt: 9.00 - 19.00
Napisz do nas: turystyka@majerbus.pl