Bilety na kasprowy

BILETY NA KASPROWY WIERCH - NIE TRAĆ CZASU NA STANIE W KOLEJKACH  

Organizacja biletów na kolejkę linową na Kasprowy Wierch dla klientów indywidualnych oraz dla grup na dany dzień i godzinę !

Bilety można nabyć osobiście w Zakopanem w biurze MAJER przy ul. Kościuszki 19 a  oraz w biurze MAJER przy ul. Krupówki 30  - ZAKOLOVE  

Zapraszamy :)

* Przewidywany czas pobytu na Kasprowym Wierchu przy zakupie biletów powrotnych wynosi ok. 1 godz. 40 min.


Przejazd darmowy przysługuje:
• Dzieciom do 4 lat - dokument stwierdzający wiek

Ulgi przysługują:
• Dzieciom do 10 lat.
• Dzieciom i młodzieży szkolnej na podstawie ważnej legitymacji szkolnej.
• Studentom do 26 roku życia na podstawie ważnej polskiej legitymacji studenckiej, legitymacji ISIC oraz EURO 26.
• Osobom po 65 roku życia za okazaniem dokumentu potwierdzającego wiek


Trase na szczyt Kasprowego Wierchu pokonuje sie kolejka linowo-kabinową, która została wybudowana z inicjatywy prezesa Polskiego Zwiazku Narciarskiego P.Aleksandra Bobkowskiego. Była to pierwsza inwestycja tego typu w Polsce, a sześcdziesiata na świecie. Kolej Linowa sklada sie z dwóch odcinków, które są niezależne od siebie : z Kuźnic na Myślenickie Turnie i z Myślenickich Turni na Kasprowy Wierch. Na każdym odcinku na jednej linie zawieszone są dwa wagoniki - jeden poruszający się do góry, a drugi na dól. Inwestycja powstała w przeciągu 7 miesięcy. Prace rozpoczeły się 15 sierpnia 1935, natomiast zostały zakończone 29 lutego 1936. Do wywożenia materiałów używano koników huculskich, a na 2-3 zmiany pracowało ok. 1000 osób z całej Polski.
Długośc trasy wynosi ponad 4293 metry. Różnica poziomów, która pokonuje kolejka to 936 m. Kolejka porusza sie na 6 podporach, a wagoniki poruszają się z prędkością 5 m /sek przewożąc jednorazowo 32 osoby. Dziennie kolejka przewozi nawet do 2500 tys osób, rocznie natomiast rocznie nawet 600 tys. Co rok kolejka poddawana jest okresowym remontom, wówczas jest ona wyłączona z eksploatacji, najczęściej są to miesiace : maj i listopad. Natomiast kolej nie funkcjonuje także podczas silnego wiatru, oblodzenia i temperatury spadającej poniżej - 28° C.

kasprowy
Infolinia: 609 040 040 
691 133 678
pn-pt: 9.00 - 17.00
Napisz do nas: turystyka@majerbus.pl